INFORMACJE i zapisy + 48 508 399 778

Akademia PsychoBiologii

PSYCHOBIOLOGICZNA KONCEPCJA ZDROWIA I CHOROBY
Poznaj biologiczne programy i emocjonalne znaczenie chorób oraz ograniczajacych zachowań dzieci i dorosłych. Zapoznaj się z ofertą szkoleń i warsztatów Akademii Psychobiologii Zdrowia Violetty Karys

Kurs odbędzie się w dniach:

Zgłoś swoje uczestnictwo w kursiewypełnij formularzInformacje
i zapisy:
+48 508 399 778


Wpływ ciąży i porodu na rozwój dziecka, problemy w nauce i
choroby wieku

 dziecięcego oraz na dorosłe życie człowieka według Psychobiologii

 

 • Szkolenie otwarte dwudniowe dla wszystkich zainteresowanych tematem, po wypełnieniu Ankiety Uczestnika.
 • Moduł jest częścią Akademii Psychobiologii, a osoby ubiegające sie o certyfikat końcowy otrzymują zaliczenie tych zajęć. Mogą go powtórzyć z rabatem 50%.
 • Szkolenie uprawnia do udziału w jednodniowych praktycznych warsztatach omawiania przypadków i narzędzi pracy typu Toolbox Psychobiology
 • Szkolenie uprawnia do udziału w warsztatach terapeutycznych jako pacjent sesji własnej lub jako obserwator mojej pracy z pacjentem.

Zapraszam do Akademii Psychobiologicznej Koncepcji Zdrowia.

 • W pierwszym module zapoznamy się z Projektem okresu prenatalnego, swoistą matrycą, której oddziaływania doświadczamy przez kolejne lata naszego życia.
 • Poznamy leksykon chorób i adekwatnych emocji oraz nauczymy się zadawać właściwe pytania, dla których odpowiedzią są konkretne jednostki chorobowe lub stany psychiczne.


Program tematyczny Akademii Psychobiologii jest moim autorskim programem, opartym na moim doswiadczeniu w pracy z pacjentami jako specjalisty psychosomatyki i psychologa klinicznego oraz na wiedzy z zakresu psychobiologii i psychosomatyki, na psychologicznej koncepcji systemowego modelu lojalności rodzinnej, międzypokoleniowego genogramu historii rodziny, genealogii emocji chorób dziedzicznych oraz wczesnej traumy. Nawiązuje do prac psychoterapeuty Christiana Fleche, Bruce Liptona - cytologa i profesora Uniwersytetu Wisconsin, pracy psychobiologa i lekarza dr Gerarda Athiasa, a także do koncepcji Totalnej Biologii®, której twórcą był lekarz dr Claude Sabbah oraz terapii Recall Healing® dr Gilberta Renaud.


Uczestnik szkolenia dostaje narzędzia, uczy się samodzielnie rozpoznawać komunikaty organizmu, skracać czas choroby. Bardzo dobre wyniki osiągają mamy, które doskonale pamiętają okres ciąży i porodu swoich dzieci. Poznanie przyczyn przeziębienia, zapalenia migdałków, kataru czy nietolerancji pokarmowych lub alergii, staje się psychobiologiczną apteczką pierwszej pomocy. Dzięki temu rodzic staje się mecenasem swojego zdrowia i swoich najbliższych.


Odkrycie na nowo rozumienia choroby jest bezcenne w procesie zdrowienia. Jako psycholog kliniczny i specjalista medycyny psychosomatycznej, zachęcam do nowego spojrzenie na chorobę, które pomaga w procesie powrotu do zdrowia. Proponuję, zadanie sobie pytania o przyczynę choroby na samym początku jej pojawienia się. Symptom jest odpowiedzią, nie rozwiązaniem...


Powrót do zdrowia poprzez przypomnienie i uświadomienie to wspaniała metoda dla każdego. Przypomina wędrówkę przez historię życia osoby i jej przodków, w celu poszukiwania tego jednego zdarzenia, które wywołało emocjonalny konflikt, uruchamiając program choroby. Po dotarciu do prawdziwego źródła choroby czy niechcianego zachowania, psychika uwalnia organizm od napięcia i automatycznie następuje proces zdrowienia.


A jeśli uświadomisz sobie że choroba to wyparta żałoba, niezgoda na coś co odeszło, niepogodzenie się ze stratą? Że choroby i złe samopoczucie są wyrazem nierozwiązanych konfliktów wewnętrznych? Więc gdy rozwiążesz zepchnięty konflikt wejdziesz w fazę zdrowienia. Twój organizm ma zdolność do naturalnego powrotu do równowagi, a mózg zarządza i kontroluje wszystko co dzieje się w ciele.


Te warsztaty przełamują stereotypowe myślenie o chorobie oraz oferują klucz do zrozumienia sensu choroby z punktu widzenia psychobiologii, dostarczają narzędzi do zmiany i poprawy zdrowia.


FORMA SZKOLENIA

 • Szkolenie ma formę otwartą, zapraszam wszystkich zainteresowanych zdrowiem własnym, swoich dzieci i bliskich oraz tych, którym problemy z przeszłości wciąż stają na życiowej drodze powodując nieodparte wrażenie bycia ciągle w tym samym miejscu.
 • Dwudniowe szkolenie ma formę wykładu, podczas którego omówiony zostanie szczegółowo program dostępny w zakładce PROGRAM, z elemantami interaktywnymi.
 • Szkolenie jest skierowane do osób, które są zainteresowane poznaniem przyczyn chorób i dolegliwości oraz odblokowaniem niechcianych zachowań zarówno własnych jak i swoich dzieci, rodziców, opiekunów dziecięcych, przedszkolanek, psychologów, pedagogów i terapeutów pracujących z dziećmi, położnych, osób otwartych na nowe koncepcje oraz wszystkich zainteresowanych tym, jak silny stres przeżywany przez rodziców i otoczenie dziecka może automatycznie przełożyć się na biologiczny problem dziecka.
 • Szkolenie jest Modułem -  Akademii Psychobiologii i zostaje zaliczone do certyfikacji.


CEL SZKOLENIA

 

 • Celem warsztatów jest ukazanie zupełnie nowego spojrzenia z punktu widzenia biologii emocji na wpływ okresu prenatalnego, porodu i pierwszego roku życia naszych dzieci na problemy ze zdrowiem dzieci i trudności w nauce oraz późniejsze problemy wychowawcze.
 • Warsztaty uczą odczytywania znaczenia biologicznych symptomów chorób i zachowań dzieci, pracy z dzieckiem w celu usunięcia niekorzystnego programu oraz dostarczają łatwych i skutecznych narzędzi w pracy terapeutycznej.
 • Jeśli chcesz poznać wpływ życia prenatalnego na rozwój dziecka, źródła problemów z nauką w szkole, wpływ pamięci pokoleniowej w rodzinie, metody pracy z dzieckiem biologicznym i adoptowanym według koncepcji Psychobiologii oraz poprawić jakość życia swojego dziecka i własnego...to szkolenie jest dla Ciebie.


CO ZYSKUJESZ?

 

 •  Poznasz mechanizm powstawania chorób i niechcianych zachowań, nazywanych "problemami wychowawczymi"
 •  Dowiesz się jak odczytywać psychobiologiczny kod choroby
 •  Zrozumiesz działanie biologicznych cykli pamięciowych
 •  Poznasz niezmienniki biologiczne choroby i metody odprogramowania choroby czy niechcianego zachowania.
 •  Nauczysz się rozpoznawać programy u własnego dziecka i umiejętnie łączyć znaczenie sytuacji z  towarzyszącymi emocjami i pojawiającymi symptomami choroby.
 •  Poznasz swoją historię będąc dzieckiem swoich rodziców i "ruszysz z miejsca"
 •  Zyskasz klucz do własnej psychosomatyki oraz skuteczną metodę w pracy terapeutycznej.
Copyright © 2010 - 2018 Psychobiologia Somatyki Violetta Karys ul. Zwycięska 14E/4/3 Wrocław 53-033