INFORMACJE i zapisy + 48 508 399 778

Konsultacja PsychoBiologiczna

TERAPIA PSYCHOSOMATYCZNA - TRWAŁA ZMIANA - NOWA HISTORIA
Celem terapii jest uświadomienie wzorca choroby oraz odprogramowanie. Pozwól sobie poprzez uświadomienie, refleksję i eliminację pozbyć się tego, co niechciane z Twojego życia.

Newsletter

Pierwszy otrzymuj informacje o
kursach, zniżkach i promocjach!

 

E-mail:

 

Osteopatia kranialna

Osteopatia Kranialna delikatna forma dotyku i mobilizacji

Osteopatia Kranialna delikatna forma dotyku i mobilizacji

Terapia Czaszkowo-Krzyżowa lub inaczej Osteopatia Kranialna jest delikatną formą dotyku i mobilizacji w określonych miejscach ciała. Jest to bardzo skuteczna metoda, która pozwala na usunięcie dolegliwości fizycznych oraz odblokowanie emocji.

Terapia czaszkowo - krzyżowa jest holistycznym systemem terapeutycznym, który zakłada, że w wyniku rozmaitych czynników takich jak: stres, uraz fizyczny lub przeżycie traumatyczne powstają w ciele człowieka tzw. bloki psychosomatyczne. Blokują one prawidłowe funkcjonowanie organizmu wskutek czego pojawia się choroba.

Terapia czaszkowo - krzyżowa wywodzi się z osteopatii. Jej twórcą był William Sutherland, który w 1939 r. odkrył trzeci fizjologiczny rytm i nazwał go "oddechem życia".

- Pierwszym rytmem jest nasz oddech,

- Drugim rytm bicia serca,

- Trzecim rytmem jest pulsowanie płynu mózgowo - rdzeniowego.

Jak to działa?

W terapii czaszkowo-krzyżowej pracujemy z tkanką łączną, która tworzy układ powięzi a ten z kolei łączy wszystkie narządy. Jesteśmy powiązani nią od czaszki aż do palcy u nóg. Dlatego jeśli pojawi się napięcie w obrębie opon mózgowych (a wcale go nie czujemy) to zaczynamy odczuwać bóle w kolanie lub kostce. Więc rozluźnienie układu kranialnego, powoduje rozluźnienie tkanki łącznej i usuwa w konsekwencji naszą dolegliwość.

Terapia czaszkowo-krzyżowa daje rewelacyjne efekty w dotarciu do przyczyny, odtworzeniu urazu lub przeżycia, a następnie uwolnieniu nagromadzonej w ciele pacjenta pamięci bólu, strachu, złości czy poczucia winy. W konsekwencji następuje uwolnienie emocji, uświadomienie i pozbycie się ograniczeń. Pacjent powraca do wewnętrznej siły a organizm jego do bioenergetycznej równowagi. Układy nerwowy i krążenia zaczynają funkcjonować bez zarzutu. Zmienia się nie tylko ciało, ale przede wszystkim świadomość. Powraca poczucie własnej wartości , radość życia i zadowolenie.

Stosuje się ją z powodzeniem w przypadku następujących problemów zdrowotnych:

 • Psychozy, autyzmu, kłopotów z koncentracją, zaburzeń osobowości, nadpobudliwości u dzieci i dorosłych, stresu, dysleksji, kłopotów w szkole.
 • Bólów i zawrotów głowy, migren, kłopotów ze wzrokiem i słuchem, nawracających zapaleń uszu u dzieci i dorosłych, zapalenia zatok, napieć i bólów w stawie skroniowo - żuchwowym, wybicia żuchwy, wady wymowy, zgrzytania zebami oraz wady zgryzu.
 • Bólów kręgosłupa i pleców, zapalenia korzonków, rwy kulszowej, skoliozy, bolesnego napięcia barków, wszystkich urazów powypadkowych, w tym powypadkowego urazu odgięciowego kręgosłupa i wielu innych.

Poza wymienionymi już wartościami leczniczymi, Terapia Czaszkowo-Krzyżowa pogłębia oddech, likwiduje napięciowe bóle brzucha, poprawia krążenie, pracę układu limfatycznego, przyspiesza oczyszczanie organizmu. Jest niesłychanie skuteczna przy porażeniach mózgowych, usuwa bowiem napięcia powstałe w mózgu i w całym orgaznizmie, i pozwala na znaczne przyspieszenie rozwoju u dzieci.

Jak przebiega terapia?

Terapia trwa przeciętnie od 45 do 60 minut.

Podczas jej trwania osoba leży wygodnie w ubraniu na profesjonalnym stole do masażu w pozycji na plecach a terapeuta zaczynając od stóp wykonuje dłońmi specjalne techniki odblokowujące napięcie tkanki łącznej, która łączy wszystkie układy i narządy. Terapia kończy się rozluźnieniem napięć szyi i głowy. Terapia jest przyjemna i delikatna, pozbawiona jest gwałtownych i bolesnych manipulacji na mięśniach i kręgosłupie. Doskonała zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Znika stres - po terapii czujemy się zrelaksowani i odprężeni i bardziej spokojni. Czasami wystarczy jeden zabieg by pozbyć się dolegliwości. Ci, którzy tego doświadczyli opisują to jakby poczuli, że puściło coś w konkretnym miejscu co wcześniej powodowało napięcie, znika ból.

Wskazania i przeciwwskazania do terapii czaszkowo-krzyzowej

Wskazania do terapii czaszkowo–krzyżowej Przeciwwskazania do terapii czaszkowo-krzyzowej
 • korekcja napięć i dysfunkcji układu czaszkowo-krzyżowego
 • bóle głowy; migreny; nerwobóle; szumy i zawroty głowy; urazy głowy
 • problemy ze wzrokiem i słuchem; chroniczne zmęczenie; zaburzenia snu;
 • stres; nerwice; depresje; zaburzenia nastroju; nadpobudliwość; padaczka
 • nadciśnienie; niewydolność żylna; zastoje
 • stany zapalne uszu i zatok; niedosłuch; kłopoty z błędnikiem; szumy uszne
 • napięcie i bóle w stawie żuchwowym; wybicie szczęki; wady zgryzu chrapanie
 • wady wymowy; zgrzytanie zębami; urazy kości nosa i czaszki; wodogłowie
 • psychozy; autyzm; zaburzenia osobowości; dysleksja; ADHD
 • mózgowe porażenie dziecięce
 • nietrzymanie moczu; zaparcia; biegunki; kolki
 • zaburzenia miesiączkowania; bezpłodność; oziębłość
 • urazy fizyczne i trauma okresu okołoporodowego; urazy powypadkowe
 • kłopoty z nauką, pamięcią i koncentracją; rozkojarzenie bóle kręgosłupa i pleców; rwa kulszowa; skoliozy; odgięcie kręgosłupa
 • tętniak mózgu; stany po wylewie
 • aktywne fazy schorzeń psychicznych ostre stany wymagające natychmiastowej interwencji lekarza
 • świeże urazy; krwotoki

 

Cennik

Pierwsza sesja Terapia Cranio Sacral wraz z wywiadem i  konsultacją psychosomatyczną - czas trwania 1,5 godziny - koszt 300 zł.

Kolejne sesje terapii Cranio Sacral - czas trwania 60 minut - koszt 250 zł. 

Copyright © 2010 - 2018 Psychobiologia Somatyki Violetta Karys ul. Zwycięska 14E/4/3 Wrocław 53-033