INFORMACJE i zapisy + 48 508 399 778

Sesje terapeutyczne

TERAPIA PSYCHOSOMATYCZNA - TRWAŁA ZMIANA - NOWA HISTORIA
Celem terapii jest uświadomienie i deprogramowanie choroby oraz nauka nowego. Odżywienie mózgu i umysłu. A jeśli mógłby zdarzyć się cud...to czego zapragnąłbyś najbardziej na świecie?

Terapia Psychosomatyczna Somato Emotional Release jest jest to terapia somatyczna, będąca ważnym uzupełnieniem konsultacji Neuropsychoterpeutycznej dla pacjenta. Jest to zintegrowana terapia obejmujaca ciało i umysł. Pozwala pozbyć się zmagazynowanej, traumatycznej pamięci lęku, złości, bólu, urazy bądź cierpienia. Trudne emocje zostają zamknięte w pamięci komórkowej ciała - terapia psychosomatyczna uwalnia tę pamięć, pozwalając odejść objawom chorobowym i wieloletnim dolegliowściom. Metoda resetuje objaw somatyczny urazu powstałego wskutek emocjonalnego przeżycia.

Pamięć tkankowa - tym terminem nazywamy fakt, że komórki i tkanki ciała, takie jak mięśnie, powięzi, kości, a także tkanka łączna i narzady wewnetrzne mają zdolność zatrzymywania w pamięci doświadczeń i urazów.

Rozluźnienie psychosomatyczne - jest wyrazem uwolnienia emocji, które w pewnych trudnych okolicznościach zostały zatrzymane, stłumione i odizolowane. Obserwacje procesu uwalniania emocji z ciała, dotyczą zxarówno traumatycznego doświadczenia na poziomie emocji, jak i urazu czysto fizycznego doznanego przez pacjenta na poziomie narządów. Takim urazem może być również przeżycie związane z porodem cesarskim czy operacja usunięcia piersi. 

Uwolnienie w obrębie tkanki miękkiej objawia się zmniejszeniem napięcia  całego ciała, uczucia przypływu energii. Inne oznaki to ciepło promieniujące z określonego miejsca, nasilający się a później znikajacy ból, poczucie ulgi, rozluźnienia. Zatrzymanie rytmu czaszkowo - krzyżowego jest wskaźnikiem właściwego rozpoczęcia powrotu do równowagii organizmu, pojawia się w najbardziej aktywnych momentach rozluźnienia.

Podczas Terapii Somato - Emotional Release pacjent leży wygodnie w ubraniu na profesjonalnym stole do masażu w pozycji na plecach a terapeuta zaczynając od stóp wykonuje dłońmi specjalne techniki odblokowujące napięcie tkanki łącznej, która łączy wszystkie układy i narządy. Terapia kończy się rozluźnieniem napięć szyi i głowy. Terapia jest przyjemna i delikatna, pozbawiona jest gwałtownych i bolesnych manipulacji na mięśniach i kręgosłupie. Doskonała zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Znika stres - po terapii czujemy się zrelaksowani i odprężeni i bardziej spokojni. Czasami wystarczy jeden zabieg by pozbyć się dolegliwości. Ci, którzy tego doświadczyli opisują to jakby poczuli, że puściło coś w konkretnym miejscu co wcześniej powodowało napięcie, znika ból.

Cennik:

Czas trwania terapii 50 - 60 minut - koszt 200 zł.

 

Wybierz język:
Copyright © 2010 Medycyna Psychosomatyczna Violetta Karys ul. Zwycięska 14E/4/3 Wrocław 53-033
Realizacja: Hotel NETWORK
Powered by: CMS dla hoteli