INFORMACJE i zapisy + 48 508 399 778

Akademia PsychoBiologii

PSYCHOBIOLOGICZNA KONCEPCJA ZDROWIA I CHOROBY
Poznaj biologiczne programy i emocjonalne znaczenie chorób oraz ograniczajacych zachowań dzieci i dorosłych. Zapoznaj się z ofertą szkoleń i warsztatów Akademii Psychobiologii Zdrowia Violetty Karys

Kurs odbędzie się w dniach:

Zgłoś swoje uczestnictwo w kursiewypełnij formularzInformacje
i zapisy:
+48 508 399 778

On i Ona. Triady relacji On-Ona-Ono. Związki i seksualność,

hormonalna komunikacja i zaburzenia według Psychobiologii

 

 • Szkolenie otwarte dwudniowe dla wszystkich zainteresowanych tematem, po wypełnieniu Ankiety Uczestnika.
 • Moduł jest częścią Akademii Psychobiologii, a osoby ubiegające sie o certyfikat końcowy otrzymują zaliczenie tych zajęć. Mogą go powtórzyć z rabatem 50%.
 • Szkolenie uprawnia do udziału w jednodniowych praktycznych warsztatach omawiania przypadków i narzędzi pracy typu Toolbox Psychobiology
 • Szkolenie uprawnia do udziału w warsztatach terapeutycznych jako pacjent sesji własnej lub jako obserwator mojej pracy z pacjentem.

Zapraszam do Akademii Psychobiologicznej Koncepcji Zdrowia.

 • W drugim module zapoznamy się z funkcjonowaniem psychologii systemu rodzinnego, opartego na schemacie Triad, czyli układu funkcjonujacego w relacji MATKA - OJCIEC - DZIECKO.
 • Przyjrzymy się 8 rodzajom triadycznych powiązań, tworzącym wzorzec funkcjonowania dziecka, który staje się później wzorcem funkcjonowania dorosłego, także seksualnego.
 • Poznamy znaczenie pary w psychobiologii, oraz znaczenie relacji miedzy naszymi rodzicami dla nas oraz naszych dzieci.
 • Poznamy konsekwencje braku komunikacji lub niewłaściwej komunkacji miedzy opiekunami dla dziecka oraz jego identyfikacji w przyszłości.
 • Dowiemy się, jakie znaczenie ma koleność urodzin w linii rodzeństwa.
 • Poznamy biologiczny język komunikacji - czyli hormony, sekrety seksualności oraz powody dla których wiele osób nie wybiera związku, tylko życie "Samotnika".
 • Dlaczego ktoś nie identyfikuja się ze swoją biologiczną płcią.
 • Omówimy choroby przenoszone drogą płciową, wynikajace z bliskości pary oraz dysfunkcje w budowie narządów płciowych.


Program tematyczny Akademii Psychobiologii jest moim autorskim programem, opartym na moim doswiadczeniu w pracy z pacjentami jako specjalisty psychosomatyki i psychologa klinicznego oraz na wiedzy z zakresu psychobiologii i psychosomatyki, na psychologicznej koncepcji systemowego modelu lojalności rodzinnej, międzypokoleniowego genogramu historii rodziny, genealogii emocji chorób dziedzicznych oraz wczesnej traumy. Nawiązuje do prac psychoterapeuty Christiana Fleche, Bruce Liptona - cytologa i profesora Uniwersytetu Wisconsin, pracy psychobiologa i lekarza dr Gerarda Athiasa, a także do koncepcji Totalnej Biologii®, której twórcą był lekarz dr Claude Sabbah oraz terapii Recall Healing® dr Gilberta Renaud.


Uczestnik szkolenia dostaje narzędzia, uczy się samodzielnie rozpoznawać komunikaty organizmu, skracać czas choroby. Bardzo dobre wyniki osiągają mamy, które doskonale pamiętają okres ciąży i porodu swoich dzieci. Poznanie przyczyn przeziębienia, zapalenia migdałków, kataru czy nietolerancji pokarmowych lub alergii, staje się psychobiologiczną apteczką pierwszej pomocy. Dzięki temu rodzic staje się mecenasem swojego zdrowia i swoich najbliższych.


Odkrycie na nowo rozumienia choroby jest bezcenne w procesie zdrowienia. Jako psycholog kliniczny i specjalista medycyny psychosomatycznej, zachęcam do nowego spojrzenie na chorobę, które pomaga w procesie powrotu do zdrowia. Proponuję, zadanie sobie pytania o przyczynę choroby na samym początku jej pojawienia się. Symptom jest odpowiedzią, nie rozwiązaniem...


Powrót do zdrowia poprzez przypomnienie i uświadomienie to wspaniała metoda dla każdego. Przypomina wędrówkę przez historię życia osoby i jej przodków, w celu poszukiwania tego jednego zdarzenia, które wywołało emocjonalny konflikt, uruchamiając program choroby. Po dotarciu do prawdziwego źródła choroby czy niechcianego zachowania, psychika uwalnia organizm od napięcia i automatycznie następuje proces zdrowienia.


A jeśli uświadomisz sobie że choroba to wyparta żałoba, niezgoda na coś co odeszło, niepogodzenie się ze stratą? Że choroby i złe samopoczucie są wyrazem nierozwiązanych konfliktów wewnętrznych? Więc gdy rozwiążesz zepchnięty konflikt wejdziesz w fazę zdrowienia. Twój organizm ma zdolność do naturalnego powrotu do równowagi, a mózg zarządza i kontroluje wszystko co dzieje się w ciele.


Te warsztaty przełamują stereotypowe myślenie o chorobie oraz oferują klucz do zrozumienia sensu choroby z punktu widzenia psychobiologii, dostarczają narzędzi do zmiany i poprawy zdrowia.


FORMA SZKOLENIA

 • Szkolenie ma formę otwartą, zapraszam wszystkich zainteresowanych zdrowiem własnym, swoich dzieci i bliskich oraz tych, którym problemy z przeszłości wciąż stają na życiowej drodze powodując nieodparte wrażenie bycia ciągle w tym samym miejscu.
 • Dwudniowe szkolenie ma formę wykładu, podczas którego omówiony zostanie szczegółowo program dostępny w zakładce PROGRAM, z elemantami interaktywnymi.
 • Szkolenie jest skierowane do osób, które są zainteresowane poznaniem przyczyn chorób i dolegliwości oraz odblokowaniem niechcianych zachowań zarówno własnych jak i swoich dzieci, rodziców, opiekunów dziecięcych, przedszkolanek, psychologów, pedagogów i terapeutów pracujących z dziećmi, położnych, osób otwartych na nowe koncepcje oraz wszystkich zainteresowanych tym, jak silny stres przeżywany przez rodziców i otoczenie dziecka może automatycznie przełożyć się na biologiczny problem dziecka.
 • Szkolenie jest Modułem -  Akademii Psychobiologii i zostaje zaliczone do certyfikacji.


CEL SZKOLENIA

 

 • Celem warsztatów jest ukazanie zupełnie nowego spojrzenia z punktu widzenia biologii emocji na związki które tworzymy w życiu.
 • Warsztaty uczą odczytywania znaczenia komunikacji w triadach systemu rodzinnego między ojcem, matką i dzieckiem. Wynikiem każdej triady jest późniejsze zachowanie już w życiu dorosłym, które może wpłynąc na trudności w relacjach partnerskich.
 • Jeśli chcesz poznać sekrety seksualności, prawa bycia Alfa dla kobiety i mężczyzny...to szkolenie jest dla Ciebie.


CO ZYSKUJESZ?

 

 •  Poznasz mechanizm powstawania chorób przenoszonych drogą płciową i zaburzeń seksualnych.
 •  Dowiesz się jak odczytywać psychobiologiczny kod w relacjach i związkach
 •  Zrozumiesz działanie biologicznych triad, warunkujacych komunikację w związkach
 •  Poznasz niezmienniki biologiczne języka hormonów - swoistej komunkacji
 •  Nauczysz się rozpoznawać własne programy w relacjach partnerskich
 •  Poznasz powody dla których nie wszyscy tworzą związki
 •  Zyskasz klucz do własnego kodu w relacjach oraz skuteczną metodę w pracy terapeutycznej
 •  Dasz sobie szansę na zmianę w swoich relacjach
   
Copyright © 2010 - 2018 Psychobiologia Somatyki Violetta Karys ul. Zwycięska 14E/4/3 Wrocław 53-033