INFORMACJE i zapisy + 48 508 399 778

PsychoBiologia - Biologia Emocji

PSYCHOLOGIA – BIOLOGIA - SOMATYKA
Psychobiologia to dział psychologii i biologii, wyjaśniający interakcje między emocjami czyli psychiką a biologią organizmu oraz ich wpływ na fizjologię i somatykę ciała. Tworzy logikę triady PSYCHOLOGIA BIOLOGIA SOMATYKA.

Newsletter

Pierwszy otrzymuj informacje o
kursach, zniżkach i promocjach!

 

E-mail:

 


Zapraszam Państwa do zapoznania się


z pełną ofertą szkoleń na mojej nowej stronie 


Akademii Psychobiologii Somatyki


www.akademiapsychobiologii.pl 

 

Czym jest Psychobiologia
 
Dla wielu z nas drobna dolegliwość nie jest problemem. Możemy łatwo pozbyć się jej, siegajac po tabletkę łagodzacą objaw. Z łatwością go eliminujemy, nie zastanawiajac się nad głębszą przyczyną. Mała niedyspozycja pozwala szybko powrócic do zdrowia. Jednak pozbycie sie przewlekłych, chronicznych objawów lub mocno zagrażających nie jest już tak prostą sprawą. Jest to dobry moment na chwilę zastanowienia.

Czym więc jest psychobiologia? Moim zdaniem jest specjalistycznym obszarem, zajmującym się psychologią biologii naszego organizmu. Jest psychologicznym spojrzeniem na biologię emocji których doświadczamy i które zapisują się w naszym ciele, manfestując się somatycznie. Pozwala ujawnić świat odczutych doświadczeń i zdemaskować emocje, kryjące się za zwykłym bólem żołądka, zapaleniem krtani czy chronicznym zmęczeniem. W porównaniu do psychosomatyki, która wybiórczo traktowała do niedawna wpływ emocji na jednostki chorobowe, psychobiologia w oczywisty sposób traktuje wpływ k a ż d e j  e m o c j i  n a  b i o l o g i ę  o r g a n i z m u  i natychmiastową reakcję ciała.
 
Metoda Psychobiologii podczas konsultacji pomaga pacjentowi odnaleźć i zrozumieć emocjonalną przyczynę, która przyczyniła się do powstania choroby, a uświadomienie daje szansę wyboru, pozwala wprowadzić zmianę. Choroba ukazuje obciążający proces emocjonalny, z którego pacjent nie zdaje sobie sprawy, a symptomy chorobowe pozostają w ścisłym związku z głębokim konfliktem wewnętrznym. Z psychobiologicznego punktu widzenia choroba jest odpowiedzią na przeciążenie psychiczne i brak zasobów do rozwiązania problemu. Po dotarciu do prawdziwego źródła choroby, mózg uwalnia organizm od napięcia i automatycznie następuje proces zdrowienia. Przeprogramowanie, zastąpienie jednej informacji drugą, uruchamia proces powrotu do zdrowia - tylko tyle i aż tyle. Skuteczność metody jest znacząca, a w rękach doświadczonego terapeuty staje się nieoceniona. Zdolności organizmu do regeneracji są nieograniczone, czasami tylko potrzeba kogoś, kto nam to uświadomi. 

Metodę psychobiologii stosuję z dużym powodzeniem w problemach najmłodszych pacjentów, ponieważ matki bardzo dobrze pamiętają okres roku przed poczęciem ich dziecka, czas ciąży, okoliczności porodu i pierwszy rok życia dziecka. Na konsultacji otrzymują instrukcje do samodzielnej pracy z dzieckiem. Metoda jest efektywna we wszystkich problemach, wspiera powrót do zdrowia w chorobach kobiecych (mięśniaki, endometrioza, zaburzenia hormonalne, problemy z zajściem w ciążę, poronienia) i męskich problemach (niepłodność, nowotwór prostaty), depresji, nadwadze i zaburzeniach odżywiania, chorobach nowotworowych, przewlekłych i autoimmunologicznych, chronicznym zmęczeniu, ataksji i stwardnieniu rozsianym.

Biologiczne i emocjonalne znaczenie choroby czyli wpływ rodzinnych programów na nasze zdrowie

Zapraszam na warsztaty, które prowokują do nowego spojrzenia na wpływ stresu i emocji na zdrowie oraz na mechanizm powstawania chorób. Warsztaty skierowane jest do wszystkich, którzy potrafią spojrzeć w uważny i odkrywczy sposób na historię własnej rodziny. Większość naszych dolegliwości fizycznych odzwierciedla mentalny i emocjonalny poziom problemu, który najczęściej pozostaje nie w pełni uświadomiony. Choroba ukazuje w przekazie lojalność międzypokoleniową, czyli przepływ z pokolenia na pokolenie obciążających procesów emocjonalnych. Zarówno psychiczne, jak i somatyczne dysfunkcje są efektem nierozwiązanych konfliktów, często w kilku pokoleniach. Spoglądając z tej perspektywy, autyzm u dziecka jest efektem „braku komunikacji” w rodzinie, w której rodzice nie są przyczyną choroby, a tylko ogniwem w międzypokoleniowym łańcuchu emocji. Chorujemy, ponieważ nie jesteśmy świadomi. Źródło naszych problemów tkwi w psychice, a przyczyną chorób i problemów ze zdrowiem jest przeżyty bardzo silny konflikt psychologiczny. Choroba jest więc przystosowaniem organizmu do istniejących warunków. Dla człowieka stanowi problem, natomiast dla biologii jest atutem. Uświadomienie urazu, który wywołał konflikt emocjonalny powoduje odblokowanie. Przeprogramowanie czyli zastąpienie jednej informacji drugą, pozwala uruchomić proces powrotu do zdrowia. 

Na spotkaniach dowiemy się jaki wpływ ma na zdrowie dziecka okres 9 miesięcy przed poczęciem, okres ciąży i porodu oraz pierwszy rok życia dziecka. Ponadto, jak przepracować z dzieckiem obciążający go konflikt emocjonalny rodziców, manifestujący się przykładowo nawracającymi chorobami układu oddechowego. Poznamy wpływ emocji na nadwagę i zaburzenia odżywiania oraz przyczyny alergii. Nauczymy przyglądać się dolegliwościom z punktu widzenia biologii i rozmawiać ze swoim organizmem. Poruszamy także wpływ traumy emocjonalnej na powstawanie chorób nowotworowych, przewlekłych, a takze chorób z autoagresji, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów czy stwardnienie rozsiane.

Psychobiologiczna koncepcja zdrowia i choroby przełamuje stereotypowe myślenie o zdrowiu i chorobie, poprzez to, że oferuje klucz do zrozumienia sensu choroby z punktu widzenia psychologii i biologii oraz narzędzia do przeprogramowania, zmiany samopoczucia i poprawy zdrowia poprzez dokonanie nowego wyboru.
 

O ciele, psychobiologii, psychosomatyce - posłuchaj wywiadu w Polskim Radio w Strefie Rodzica

Zapraszam do wysłuchania wywiadu Czym jest Psychosomatyka / Ciało, którego udzieliłam będąc gościem Strefy Rodzica w Polskim Radio. Ponizej link do audycji z 21 listopada 2017;

www.polskieradio.pl/18/4388/Artykul/1929748,Czym-jest-cialo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Nie posiadamy żadnych infromacji na wybrany temat.
Copyright © 2010 - 2018 Psychobiologia Somatyki Violetta Karys ul. Zwycięska 14E/4/3 Wrocław 53-033