INFORMACJE i zapisy + 48 508 399 778

Psychobiologia - Biologia Emocji

I REALIZED – I REFLECTED - I ELIMINATED
Totalna Biologia Żywych Organizmów to niezwykła w swej skuteczności innowacyjna metoda. Pozwól sobie poprzez uświadomienie, refleksję i eliminację pozbyć się tego, co niechciane z Twojego życia.

Totalna Biologia - Recall Healing

Totalna Biologia Żywych Organizmów jest koncepcją opracowaną przez doktora Claudea Sabbaha. Przybliża nam zrozumienie naszego istnienia z biologicznego punktu widzenia. Zachęca do zmiany sposobu postrzegania naszego zdrowia i pojawiających się w naszym życiu dolegliwości psychicznych i somatycznych. Jest rewolucją w zmianie spojrzenia na choroby, zarówno psychiki jak i naszego ciała.

„Z punktu widzenia Totalnej Biologii choroba jest najlepszym rozwiązaniem dla mózgu aby utrzymać organizm przy życiu”. Chorujemy ponieważ nie jesteśmy świadomi. Według Totalnej Biologii źródło naszych problemów tkwi w psychice a przyczyną chorób i problemów ze zdrowiem jest bardzo silny konflikt psychiczny. Jednak to nie wszystko. Najpierw pojawia się konflikt programujący, który nie wywołuje jeszcze choroby. Pozostaje na poziomie psychologicznym wpływając na nasze samopoczucie, Dopiero gdy konflikt zaczyna przekraczać granicę wytrzymałości mózg przenosi problem na poziom biologiczny i pojawia się choroba.

Co jest więc bezpośrednią przyczyna rodzaju choroby i jej nasilenia? Według totalnej biologii przeżyte doświadczenie a więc zdarzenie nie ma większego znaczenia, natomiast kluczem jest to jak je odczuliśmy. Bezpośrednią przyczyną rodzaju choroby jest więc emocjonalny wpływ naszego odczucia.. Nasz mózg działa jak komputer a jedynym jego zadaniem według praw biologii jest utrzymanie nas przy życiu. Dla mózgu automatycznego druga osoba nie istnieje. Istniejesz tylko Ty, więc gdy czujesz złość na kogoś innego, to twój mózg chce ciebie uwolnić od tej złości i przesunie konflikt do odpowiedniego narządu, w tym wypadku do woreczka żółciowego. Kiedy uświadomisz sobie właściwe połączenie bezpiecznik zostanie wkręcony z powrotem. A ty możesz powrócić do zdrowia. Prawa biologii są proste…Nierozwiązane konflikty prowadzą do chorób dziedzicznych. Jest to wspomnienie emocji przenoszonych przez pokolenia.

Kluczem w Totalnej Biologii jest słowo. Mark Tein napisał „Odpowiednie słowo jest Kluczem do wszystkiego. Gdy znajdziesz słowo, które doskonale pasuje efekt zarówno fizyczny jak i duchowy jest błyskawiczny „ Zapadamy na chorobę z powodu jednego słowa i jedno słowo może nas uzdrowić..

A to słowa Gilberta Renaud o terapii

"My nie diagnozujemy i nie leczymy - dodaje Gilbert Renaud - lecz przechodzimy z pacjentem pewien proces. Wędrujemy z nim jak gdyby przez historię życia tej osoby i jej przodków w poszukiwaniu tego jednego, jedynego zdarzenia, które wywołało emocjonalny konflikt, skutkujący uruchomieniem przez mózg programu choroby. Cofamy tę osobę z jej dzisiejszą świadomością o te kilka czy kilkadziesiąt lat wstecz, pytamy, jakie dziś mogłaby zastosować rozwiązanie tamtego problemu. Nasze osiągnięcia to zmiana czyjegoś punktu widzenia, pozbycie się przez pacjenta złości czy strachu, zmiana sposobu zachowania czy relacji z ludźmi. Gdy dotrze się do prawdziwego źródła choroby, autonomiczny mózg nie musi już ukrywać w podświadomości tego, co powinno zostać wyciągnięte na światło dzienne, bo człowiek potrafi już sobie z tym konfliktem poradzić. Autonomiczny mózg uwalnia więc organizm od napięcia, inicjując tym samym proces odwrotny do tego, który kiedyś przeniósł stres czy traumę z psychiki do ciała - "bezpiecznik zostaje wkręcony". A gdy znalezione zostaje rozwiązanie konfliktu, automatycznie rozpoczyna się proces leczenia.
 

Wybierz język:
Copyright © 2010 Medycyna Psychosomatyczna Violetta Karys ul. Zwycięska 14E/4/3 Wrocław 53-033
Realizacja: Hotel NETWORK
Powered by: CMS dla hoteli