INFORMACJE i zapisy + 48 508 399 778

Violetta Karys - Psycholog kliniczny

SPECJALISTA MEDYCYNY PSYCHOSOMATYCZNEJ I PSYCHOBIOLOGII
Certyfikowany Facilitator Recall Healing Institute® oraz Certyfikowany Konsultant Totalnej Biologii®. Ekspert Psychobiologicznej koncepcji zdrowia i choroby.Terapeuta Systemowej Terapii Rodzin oraz Traumy Prenatalnej.

Newsletter

Pierwszy otrzymuj informacje o
kursach, zniżkach i promocjach!

 

E-mail:

 

Zapraszam Państwa na moją nową stronę


Akademii Psychobiologii Somatyki


www.akademiapsychobiologii.pl


 

Miło mi powitać Cię na mojej stronie.  PsychoBiologia Somatyki powstała z mojej pasji do psychologii i praw biologii oraz medycyny integracyjnej, a także z wiedzy specjalistycznej jako psychologa i psychosomatyka. Zawsze oczywistym faktem był dla mnie wpływ emocji na biologię człowieka i efekt tego wpływu, manifestujący się somatycznie w ciele. Moją metodę nazwałam Psychobiologiczną Koncepcją Zdrowia i Choroby, ponieważ spotkanie dwóch nauk: psychologii i biologii zmienia moim zdaniem sposób myślenia o wzajemnych oddziaływaniach procesów psychicznych i biologicznych, które obserwujemy pod postacią zmian somatycznych.

Z wykształcenia jestem specjalistą medycyny psychosomatycznej, psychosomatyki i somatopsychologii oraz psychologiem klinicznym. Już w badaniach do pracy magisterskiej zawarłam wyniki badania wpływu stresu na style radzenia sobie i poczucie koherencji w kontekście prozdrowotnego stylu życia i problemów dotyczacych nadwagi i zaburzeń odżywiania. Jako specjalista psychosomatyki łączę akademicką wiedzę z zakresu medycyny i psychologii z podejściem holistycznym, uwzględniającym wzajemny wpływ i zależności między umysłem, psychiką, biologią i somatyką, składajace się na dobrostan człowieka.

Jestem absolwentką Studiów Podyplomowych na kierunku Psychodietetyka w Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu i specjalistą psychodietetyki. Jestem autorką badań na temat wpływu diet odchudzających, braku uważności i przeżywanych emocji na nadwagę i zaburzenia odżywiania.

Ukończyłam specjalistyczne Studia Podyplomowe na kierunku Psychosomatyka i Somatopsychologia w Uniwersytecie SWPS w Poznaniu, zdobywając tytuł specjalisty psychosomatyki i somatopsychologii.

Obecnie prowadzę badania na temat wpływu stresu i emocji na biologię organizmu oraz zaburzenia psychosomatyczne jako doktorant Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej Warszawa.

Jestem pasjonatką psychobiologii i międzypokoleniowej emocjonalnej lojalności w historii rodzin oraz neuronauki w psychoterapii. Prowadzę konsultacje z zakresu psychosomatyki i psychobiologii oraz warsztaty i szkolenia w Akademii Psychobiologii, którą stworzyłam w 2014 roku we Wrocławiu. Przyjmuję w Gabinecie Terapii Psychosomatycznej w prywatnej przychodni lekarskiej we Wrocławiu.

Wyjątkowość mojej oferty terapeutycznej i edukacyjnej wynika także z faktu, że jako jedna z pierwszych osób w Polsce uzyskałam z wynikiem najwyższym uprawnienia facilitatora Metody Recall Healing u nauczyciela i twórcy metody w Kanadyjskim Instytucie Recall Healing - Gilberta Renaud. W trakcie 5 letniej nauki w Institute Recall Healing ukończyłam wszystkie wymagane poziomy i fakultety a moje przypadki pacjentów przedstawione do certyfikacji uzyskały noty "excellent". Pierwsza certyfikacja w Polsce odbyła się w 2014 roku.

Lista terapeutów uprawnionych do pracy metodą Recall Healing/Totalna Biologia na stronie http://recallhealing.com/practitioners  Poniżej Certyfikat Recall Healing Violetta Karys - Certyfikowany Facylitator Metody Recall Healing.


Wybrane dodatkowe ukończone szkolenia:

 • Instytut Terapii Psychosomatycznej - Somatic Experiencing (SE - Intro) Trauma Institute - Warszawa 2015.
 • Recall Healing Institute z tytułem uprawniajacym do prowadzenia terapii metodą Recall Healing i Totalnej Biologii Żywych Organizmów.
 • Terapia zaburzeń odżywiania - anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się. Dolnośląskie Centrum Psychoterapii - Wrocław.
 • Terapia zaburzeń odżywiania w ujęciu terapii systemowej. Dolnośląskie Centrum Psychoterapii - Wrocław.
 • Psychologia odchudzania. Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej we Wrocławiu.
 • Dietetyka i Odchudzanie I i II stopnia  - Warszawa.
 • The biological sense of human skeleton and depression. Biologiczne znaczenie ludzkiego szkieletu i depresji. Gilbert Renaud - Recall Healing Academy - Official Diploma of Accomplishment. Warsaw - 2012.
 • Biologie et le sens de la maladie - docteur en medecine Gerard Athias - 2012.
 • Recall Healing Supervision Workshops. Addictions and Compulsive & Obsessive Disorders - Recall Healing Consulting, Vancouver - 2011.
 • EEG - Biofeedback I stopnia. BioMed Centrum Rehabilitacji Poznawczej i Neuroterapii - Wrocław 2011.
 • One Brain  Basic - Poziom II - 2011 Kopaniec
 • Children's learning difficulties and behaviors. Zaburzenia zachowania i trudności dzieci w uczeniu się. Recall Healing Academy - 2010.
 • Overweight, anorexia and other related digestive disorders. Nadwaga, anoreksja i inne zaburzenia odzywiania. Vancouver - Poznań - 2010.
 • Recall Healing - Level III - Recall Healing Academy Vancouver - Poznań - 2010.
 • Mikroskopowe badanie żywej kropli krwi w ciemnym polu widzenia. Meridian lek. Janusz Dąbrowski, 2010.
 • One Brain - Tools of the Trade - Poziom I - Wrocław -2010.
 • Recall Healing - Level II - Recall Healing Academy  Vancouver - Poznań - 2009.
 • Recall Healing - Level I - Recall Healing Academy  Vancouver - Poznań - 2009. 
 • SomatoEmotional Relase I Worksshop. Warsztaty uwolnienia psychosomatycznego I - go stopnia. Health Academy - Toronto - Gdynia 2007.
 • Hypnosis and Regressing Therapy Workshop. Warsztaty Hipnozy i Regresji. Healt Academy - Toronto - 2007.
 • Cranio - Sacral Therapy Basic. Warsztaty stopnia podstwowego osteopatii kranialnej. Health Academy, Toronto - 2007.
 • Psychoenergostymulacja PES - Londyn - 2006.
 • Bioenergetyka -2006.

Uczestnictwo w konferencjach:

 • Neuropsychiatria i Neuropsychologia - Poznań - 2012.
 • Psychoterapia we Współczesnym Świecie - Instytut Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego i Polskie Towarzystwo Psychologiczne - Wrocław - 2013
 • Człowiek w Obliczu Sensu Życia - Międzynarododwy Kongres - Polsko - Niemiecka Fundacja Willigisa Jaegera i SWPS - Wrocław - 2013
 • I Międzynarodowa Konferencja Psychologii Pozytywnej w Polsce - Sopot -2013
 • Zdrowy Styl Życia w kontekście Psychodieteyki - Konferencja Psychodietetyki - Wrocław Uniwersytet SWPS 2015.

Zapraszam Cię do zapoznania się z moimi Metodami terapii, których celem jest nauka przywracania emocjonalnej i somatycznej równowagi w organizmie: konsultacje psychologiczne i psychodietetyczne, psychoterapia systemowa.

W dziale Psychodietetyka -  podpowiadam jak zadbać o zdrowie i wyjaśniam zależnościami między psychiką a wagą ciała oraz wynikającymi z nich zaburzeniami odżywiania. 

Zapraszam do uczestnictwa w Akademii Psychobiologii, która daje możliwość zdobycia wiedzy, poznania nowych metod w pracy terapeutycznej i uzupełnienia zawodowego. Firma wpisana jest do Rejestru Instytucji Szkoleniowych. Warsztaty pozwalają pozbyć się blokad i ograniczeń, wzmocnić poczucie własnej wartości, wprowadzić oczekiwaną zmianę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie posiadamy żadnych infromacji na wybrany temat.
Copyright © 2010 - 2018 Psychobiologia Somatyki Violetta Karys ul. Zwycięska 14E/4/3 Wrocław 53-033