INFORMACJE i zapisy + 48 508 399 778

Violetta Karys Psycholog kliniczny

SPECJALISTA MEDYCYNY PSYCHOSOMATYCZNEJ I PSYCHOBIOLOGII
Certyfikowany Facilitator Recall Healing Institute. Pomaga pacjentom zidentyfikować emocjonalną przyczynę powodującą chorobę i powrócić do zdrowia poprzez rozstanie z objawem somatycznym.

Newsletter

Pierwszy otrzymuj informacje o
kursach, zniżkach i promocjach!

 

E-mail:

 

Miło mi powitać Cię na stronie mojego gabinetu. Jest to wyjątkowe miejsce o holistycznej koncepcji postrzegania człowieka. Gabinet powstał z mojej pasji do psychologii i medycyny integracyjnej oraz do człowieka, który ze swoim umysłem ciągle jawi mi się jako najpiękniejsza tajemnica wszechświata.

Z wykształcenia jestem specjalistą medycyny psychosomatycznej, psychosomatyki i somatopsychologii oraz psychologiem klinicznym. Już w badaniach do pracy magisterskiej zawarłam wyniki badania wpływu stresu na style radzenia sobie i poczucie koherencji w kontekście prozdrowotnego stylu życia i problemów dotyczacych nadwagi i zaburzeń odżywiania. Jako specjalista psychosomatyki łączę akademicką wiedzę z zakresu medycyny i psychologii z podejściem holistycznym, uwzględniającym wzajemny wpływ i zależności między umysłem, psychiką i somatyką, składajace się na dobrostan człowieka.

Jestem absolwentką Studiów Podyplomowych na kierunku Psychodietetyka w Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu i specjalistą psychodietetyki. Jestem autorką badań na temat wpływu diet odchudzających, braku uważności i przeżywanych emocji na nadwagę i zaburzenia odżywiania.

Ukończyłam specjalistyczne Studia Podyplomowe na kierunku Psychosomatyka i Somatopsychologia w Uniwersytecie SWPS w Poznaniu, zdobywając tytuł specjalisty psychosomatyki i somatopsychologii.

Obecnie prowadzę badania na temat wpływu stresu i emocji na zaburzenia psychosomatyczne jako doktorant Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej Warszawa.

Jestem pasjonatką psychobiologii i międzypokoleniowej emocjonalnej lojalności w historii rodzin oraz neuronauki w psychoterapii. Prowadzę sesje terapeutyczne i warsztaty rozwoju osobistego. 

Wyjątkowość mojej oferty terapeutycznej wynika także z faktu, że jako jedna z niewielu osób w Polsce uzyskałam z wynikiem najwyższym uprawnienia facilitatora Metody Recall Healing u nauczyciela i twórcy metody w Kanadyjskim Instytucie Recall Healing - Gilberta Renaud. W trakcie 5 letniej nauki w Institute Recall Healing ukończyłam wszystkie wymagane poziomy i fakultety a moje przypadki pacjentów przedstawione do certyfikacji uzyskały noty "excellent". Lista terapeutów na stronie http://recallhealing.com/practitioners  Poniżej Certyfikat Recall Healing Violetta Karys - Certyfikowany Facylitator Metody Recall Healing.

 

Terapia psychosomatyczna – Psychobiologia
 

Metoda Psychobiologii w Terapii Psychosomatycznej pomaga pacjentowi odnaleźć i zrozumieć emocjonalną przyczynę która wywołała chorobę, a uświadomienie pozwala powrócić do zdrowia. Choroba ukazuje obciążający proces emocjonalny, z którego pacjent nie zdaje sobie sprawy, a symptomy chorobowe pozostają w ścisłym związku z głębokim konfliktem wewnętrznym. Z psychobiologicznego punktu widzenia choroba jest odpowiedzią na przeciążenie psychiczne i brak zasobów do rozwiązania problemu. Po dotarciu do prawdziwego źródła choroby, mózg uwalnia organizm od napięcia i automatycznie następuje proces zdrowienia. Przeprogramowanie, zastąpienie jednej informacji drugą, uruchamia proces powrotu do zdrowia - tylko tyle i aż tyle. Skuteczność metody jest znacząca, a w rękach doświadczonego terapeuty staje się nieoceniona Zdolności organizmu do regeneracji są nieograniczone, czasami tylko potrzeba kogoś, kto nam to uświadomi. 

Metodę psychobiologii stosuje się z dużym powodzeniem w problemach najmłodszych pacjentów, ponieważ matki bardzo dobrze pamiętają okres roku przed poczęciem ich dziecka, czas ciąży, okoliczności porodu i pierwszy rok życia dziecka. Na konsultacji otrzymują instrukcje do samodzielnej pracy z dzieckiem. Metoda jest efektywna we wszystkich problemach, wspiera powrót do zdrowia w chorobach kobiecych (mięśniaki, endometrioza, zaburzenia hormonalne, problemy z zajściem w ciążę, poronienia) i męskich problemach (niepłodność, nowotwór prostaty), depresji, nadwadze i zaburzeniach odżywiania, chorobach nowotworowych, przewlekłych i autoimmunologicznych, chronicznym zmęczeniu, ataksji i stwardnieniu rozsianym.

 

Moim Pacjentom proponuję:

 

 • Konsultacje psychologiczne i psychoterapeutyczne pacjentów z problemami emocjonalnymi i psychosomatycznymi.
 • Terapię psychosomatyczną Somatic Experiencing identyfikującą traumatyczne emocje, które przez wiele lat reagują objawem somatycznym w ciele.
 • Terapię zaburzeń odżywiania, nadwagi, kompulsywnego objadania się, bulimii i anoreksji.
 • Psychologiczne wsparcie w zmianie nawyków żywieniowych oraz w utrzymaniu efektów zmiany wagi ciała podczas odchudzania.
   
  a wszystkich, którzy chcą poznać wpływ emocji na naszę biologię zapraszam  na wykłady i warsztaty: 
   

Biologiczne i emocjonalne znaczenie choroby czyli wpływ rodzinnych programów na nasze zdrowie

Zapraszam na warsztaty, które prowokują do nowego spojrzenia na wpływ stresu i emocji na zdrowie oraz na mechanizm powstawania chorób. Warsztaty skierowane jest do wszystkich, którzy potrafią spojrzeć w uważny i odkrywczy sposób na historię własnej rodziny. Większość naszych dolegliwości fizycznych odzwierciedla mentalny i emocjonalny poziom problemu, który najczęściej pozostaje nie w pełni uświadomiony. Choroba ukazuje w przekazie lojalność międzypokoleniową, czyli przepływ z pokolenia na pokolenie obciążających procesów emocjonalnych. Zarówno psychiczne, jak i somatyczne dysfunkcje są efektem nierozwiązanych konfliktów, często w kilku pokoleniach. Spoglądając z tej perspektywy, autyzm u dziecka jest efektem „braku komunikacji” w rodzinie, w której rodzice nie są przyczyną choroby, a tylko ogniwem w międzypokoleniowym łańcuchu emocji. Chorujemy, ponieważ nie jesteśmy świadomi. Źródło naszych problemów tkwi w psychice, a przyczyną chorób i problemów ze zdrowiem jest przeżyty bardzo silny konflikt psychologiczny. Choroba jest więc przystosowaniem organizmu do istniejących warunków. Dla człowieka stanowi problem, natomiast dla biologii jest atutem. Uświadomienie urazu, który wywołał konflikt emocjonalny powoduje odblokowanie. Przeprogramowanie czyli zastąpienie jednej informacji drugą, pozwala uruchomić proces powrotu do zdrowia. 

Na spotkaniach dowiemy się jaki wpływ ma na zdrowie dziecka okres 9 miesięcy przed poczęciem, okres ciąży i porodu oraz pierwszy rok życia dziecka. Ponadto, jak przepracować z dzieckiem obciążający go konflikt emocjonalny rodziców, manifestujący się przykładowo nawracającymi chorobami układu oddechowego. Poznamy wpływ emocji na nadwagę i zaburzenia odżywiania oraz przyczyny alergii. Nauczymy przyglądać się dolegliwościom z punktu widzenia biologii i rozmawiać ze swoim organizmem. Poruszamy także wpływ traumy emocjonalnej na powstawanie chorób nowotworowych i przewlekłych, takich jak stwardnienie rozsiane.

 

Te warsztaty przełamują stereotypowe myślenie o chorobie i oferują klucz do zrozumienia sensu choroby z punktu widzenia biologii oraz narzędzia do uwolnienia, zmiany samopoczucia i poprawy zdrowia poprzez dokonanie nowego wyboru.
 

Dodatkowe ukończone szkolenia:

 • Instytut Terapii Psychosomatycznej - Somatic Experiencing (SE - Intro) Trauma Institute - Warszawa 2015.
 • Recall Healing Institute z tytułem uprawniajacym do prowadzenia terapii metodą Recall Healing i Totalnej Biologii Żywych Organizmów.
 • Terapia zaburzeń odżywiania - anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się. Dolnośląskie Centrum Psychoterapii - Wrocław.
 • Terapia zaburzeń odżywiania w ujęciu terapii systemowej. Dolnośląskie Centrum Psychoterapii - Wrocław.
 • Psychologia odchudzania. Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej we Wrocławiu.
 • Dietetyka i Odchudzanie I i II stopnia  - Warszawa.
 • The biological sense of human skeleton and depression. Biologiczne znaczenie ludzkiego szkieletu i depresji. Gilbert Renaud - Recall Healing Academy - Official Diploma of Accomplishment. Warsaw - 2012.
 • Biologie et le sens de la maladie - docteur en medecine Gerard Athias - 2012.
 • Recall Healing Supervision Workshops. Addictions and Compulsive & Obsessive Disorders - Recall Healing Consulting, Vancouver - 2011.
 • EEG - Biofeedback I stopnia. BioMed Centrum Rehabilitacji Poznawczej i Neuroterapii - Wrocław 2011.
 • One Brain  Basic - Poziom II - 2011 Kopaniec
 • Children's learning difficulties and behaviors. Zaburzenia zachowania i trudności dzieci w uczeniu się. Recall Healing Academy - 2010.
 • Overweight, anorexia and other related digestive disorders. Nadwaga, anoreksja i inne zaburzenia odzywiania. Vancouver - Poznań - 2010.
 • Recall Healing - Level III - Recall Healing Academy Vancouver - Poznań - 2010.
 • Mikroskopowe badanie żywej kropli krwi w ciemnym polu widzenia. Meridian lek. Janusz Dąbrowski, 2010.
 • One Brain - Tools of the Trade - Poziom I - Wrocław -2010.
 • Recall Healing - Level II - Recall Healing Academy  Vancouver - Poznań - 2009.
 • Recall Healing - Level I - Recall Healing Academy  Vancouver - Poznań - 2009. 
 • SomatoEmotional Relase I Worksshop. Warsztaty uwolnienia psychosomatycznego I - go stopnia. Health Academy - Toronto - Gdynia 2007.
 • Hypnosis and Regressing Therapy Workshop. Warsztaty Hipnozy i Regresji. Healt Academy - Toronto - 2007.
 • Cranio - Sacral Therapy Basic. Warsztaty stopnia podstwowego osteopatii kranialnej. Health Academy, Toronto - 2007.
 • Psychoenergostymulacja PES - Londyn - 2006.
 • Bioenergetyka -2006.

Uczestnictwo w konferencjach:

 • Neuropsychiatria i Neuropsychologia - Poznań - 2012.
 • Psychoterapia we Współczesnym Świecie - Instytut Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego i Polskie Towarzystwo Psychologiczne - Wrocław - 2013
 • Człowiek w Obliczu Sensu Życia - Międzynarododwy Kongres - Polsko - Niemiecka Fundacja Willigisa Jaegera i SWPS - Wrocław - 2013
 • I Międzynarodowa Konferencja Psychologii Pozytywnej w Polsce - Sopot -2013
 • Zdrowy Styl Życia w kontekście Psychodieteyki - Konferencja Psychodietetyki - Wrocław Uniwersytet SWPS 2015.

Zapraszam Cię do zapoznania się z ofertą terapeutyczną, która łączy skuteczne sposoby przywrócenia emocjonalnej i somatycznej równowagi w organizmie: konsultacje psychologiczne i psychodietetyczne, psychoterapia.

W trosce o Twoje zdrowie powstaje dział Psychodietetyka - w którym podpowiadam jak zadbać o zdrowie i wyjasniam zależnościami między psychiką a wagą ciała oraz wynikającymi z nich zaburzeniami odżywiania. 

Zapraszam do uczestnictwa w kursach i warsztatach, które dają możliwość zdobycia wiedzy, poznania nowych metod edukacyjnych w pracy terapeutycznej i uzupełnienia zawodowego. Firma wpisana jest do Rejestru Instytucji Szkoleniowych. Warsztaty rozwoju osobistego pozwalają pozbyć się blokad i ograniczeń, wzmocnić poczucie własnej wartości, wprowadzić zmianę.  

Nie posiadamy żadnych infromacji na wybrany temat.
Copyright © 2010 Psychobiologia Violetta Karys ul. Zwycięska 14E/4/3 Wrocław 53-033
Realizacja: Hotel NETWORK
Powered by: CMS dla hoteli